Πατήστε το πλήκτρο "Enter" για να μεταβείτε στο περιεχόμενο

Πανελλήνια Σχολική Ημέρα φιλοζωίας

Μετά από εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.),  ορίζεται και καθιερώνεται ως Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας η 4η Απριλίου κάθε σχολικού έτους, η οποία θα είναι αφιερωμένη στην υλοποίηση δράσεων φιλοζωίας.

Την ημέρα αυτή, που αποτελεί την Παγκόσμια Ημέρα Αδέσποτων Ζώων, πραγματοποιήθηκε από το ΓΕΛ Πεδινής δράση στον χώρο του Πανεπιστημίου της πόλης μας.  Μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου συγκέντρωσαν τροφές για τα αδέσποτα και τις παρέδωσαν στις εθελοντικές ομάδες που δραστηριοποιούνται στον χώρο του Πανεπιστημίου. Εθελοντές συνομίλησαν με τα παιδιά και τα ενημέρωσαν για το θέμα αυτό.

f689b42a de4e 4fa4 916f c9cb9c01c62c
227b2990 8afc 4e45 bc49 89bc4f81c5f5

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα, αλλά trackbacks και pingbacks είναι ενεργοποιημένα.